


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7.0104 mm |
| Width | 5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 1.1938 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 186.029571 mg |
| Frequency | 25 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Max Supply Voltage | 3.3 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Supply Current | 5 mA |
| Type | XO |
| Output Format | CMOS |
| Base Resonator | Crystal |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V, 2.5 V, 3.3 V |
| Supply Current | 5 mA |
Stock: 674
Distributors
pcbx
Unit Price$0.76345
Ext.Price$0.76345
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.76345 | $0.76345 |
| 10 | $0.63180 | $6.31800 |
| 25 | $0.61665 | $15.41625 |
| 50 | $0.60187 | $30.09350 |
| 100 | $0.54544 | $54.54400 |
| 300 | $0.53422 | $160.26600 |
| 500 | $0.52322 | $261.61000 |
| 1000 | $0.51125 | $511.25000 |
| 3000 | $0.48176 | $1445.28000 |
| 5000 | $0.45397 | $2269.85000 |
| 10000 | $0.44456 | $4445.60000 |
